KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12023348
nr 1202 3348
Sten Ekendahl
(1897-1968), Sverige
Oljemålning, Motiv med rovfågel, signerad. Olja på duk, 47x67 cm
Sten Ekendahl, svensk bildkonstnär född 1897, död 1968.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 10 september 2018
kl 18:12:26
6/9 16:48:54